VITRINES
Historische Kring Leusden
Heeft uw bedrijf, vereniging of organisatie in de komende jaren een jubileum te vieren en wilt u ook een exposite in één van onze vitrines? Neem dan contact op met het secretariaat van de Historische Kring Leusden. Een bestuurslid van de vitrinecommissie zal dan met u overleggen of er mogelijkheden zijn.

De Historisch Kring Leusden heeft op meerdere locaties exposities ingericht. De onderwerpen en locaties van de exposities aangevuld met enkele foto’s zijn hieronder te bekijken.
Expositie HKL over Leusdense reclame-uitingen op voorwerpen
In de bibliotheek is een nieuwe expositie te bezichtigen van allerlei Leusdense reclame-uitingen op voorwerpen. Suikerzakjes, glazen, Delfts blauwe borden, kannen, en een Delftspaars dienblad. Tevens twee jeneverkruiken en een asbak van De Mof. Deze collectie van Frans van Loenen heeft de afgelopen periode in de vitrine in Antares gestaan.
Expositie HKL over 75 jaar Bevrijding
Expositie Annie de Beaufort
Expositie over het gevonden oerbos in de Den Treek
In de vitrines liggen foto’s en informatie van archeoloog Jos Bazelmans Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed. In Den Treek werd een dennenbos gevonden van 13 duizend jaar oud. Als hoogtepunt ligt er een echt stukje oerbos. Veel meer informatie is te lezen op onze website: Oerbos ontdekt